#1 2006-10-28 21:39:26

Yoss

Użytkownik

1665402
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2006-08-11
Posty: 133
Punktów :   
WWW

Made In U.S.A.

Uwielbiam Proletaryat, ale staram się być obiektywny w stosunku do jego twórczości, o co czasem ciężko.

Jednak będę krytyczny omawiając płytę, która była swoistym "pierwszym powrotem". Od wydania genialnego "Zuum" trzeba było czekać 3 lata na ukazanie się premierowego materiału. Na początku bezkrytycznie podchodziłem do nowych utworów, jednak już przy drugim, trzecim przesłuchaniu coś było "nie tak". Do tekstów ciężko się czepiać, ale muzycznie to nie był ten Proletaryat, w którego muzyce zakochałem się bezgranicznie. Za bardzo przypominało to popularny nurt pop-punku, reprezentowany przez Green Day czy The Offspring. Nie lubię pojęcia "komercja", więc go używać nie będę.

Ale zauważyłem też jasne punkty tego albumu. Oto one:
1) sam fakt wydania płyty po kilku latach milczenia
2) świetnych kilka utworów w stylu "Żołnierzy Demokracji"
3) poczucie humoru znane z poprzednich dokonań zespołu ("Ręce dwie", "Zapamiętasz mnie" czy też "Intro" zamykające także płytę tworząc swoistą pętlę)
4) profesjonalne nagranie materiału
5) teksty utrzymane na poziomie poprzedników.

Jednak mimo wszystko jest to płyta, do której najrzadziej wracam, jeśli chodzi o wydawnictwa Proletaryatu. Mimo, że jestem "maniakiem proletaryackim", nie potrafię zaakceptować tego albumu do końca i doceniać go na równi z innymi. Traktuję go raczej jako pewien "skok w bok" czy puszczenie oczka w stronę przemysłu fonograficznego. Jeśli tak na to spojrzeć, spełnia swoją rolę idealnie

Ostatnio edytowany przez Yoss (2006-10-28 21:52:08)


"Nic nie można wiedzieć na pewno, nawet tego,
że nic nie można wiedzieć na pewno..."

(Joseph Heller - "Paragraf 22")

Offline

 

#2 2006-11-07 14:08:28

Gośka

http://img116.imageshack.us/img116/4562/admin0ljrd6.gif

Zarejestrowany: 2006-05-13
Posty: 463
Punktów :   

Re: Made In U.S.A.

Miła, lajtowa. Fajnie się słucha Pamietam, że gdy wyszła to singlowy kawałek był takim moim przebojem
W sumie to wtedy dowiedziałam się bardziej co to jest za zespół Proletaryat.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2007-01-25 16:20:57

Piguła/Shpoon

Użytkownik

Skąd: Pabianice
Zarejestrowany: 2007-01-25
Posty: 19
Punktów :   

Re: Made In U.S.A.

Dla mnie płyta odstająca od reszty - ale rewelacyjnie nadająca się do słuchania w aucie!
Dość ostro ją katowałem i rzeczywiście zgodzę się z moim przedmówcą że zawiera dużą dawkę humoru!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kolce na gołębie pediatra Mrzeżyno hotele leczenie świerzbu u psa materace koło